Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-S43-SC-BK
SMH100-LPPE-S43-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-S43-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 43POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-S43-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-S43-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-S43-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-S43-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-S43-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions43
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-S43-SC-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-S43-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-S43-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-S43-SC-BK
MOSFET N-CH 550V 22A TO-247AD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.93V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 580MA 700 MOHM datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD ST2.0 30 SAU datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA SOC 10K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 10W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf