Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D07-ST-BK
SMH100-LPSE-D07-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D07-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 14POS 1MM DL AU T/H
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D07-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D07-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D07-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D07-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D07-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D07-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D07-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D07-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D07-ST-BK
CONN RECEPT HOUSING 10POS RF datasheet.pdf
NEMA 5-15RCPT STR BLADE DEVICE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 12POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf