Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D08-RA-BK
SMH100-LPSE-D08-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D08-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 16POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D08-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D08-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D08-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D08-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D08-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D08-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D08-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D08-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D08-RA-BK
MOSFET 2P-CH 25V 2.5A 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 300W datasheet.pdf
TERMINATOR DIE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.040" UNIV datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH BLUE datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.1V 4-USP datasheet.pdf
AQH SSR NON-ZERO-CROSS 0.3A datasheet.pdf