Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D09-RA-BK
SMH100-LPSE-D09-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D09-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 18POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D09-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D09-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D09-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D09-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D09-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D09-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D09-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D09-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D09-RA-BK
IC ADC 12BIT SRL HS 5V 8-SOIC datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
KIT DEV BOARD 5A FOR IGBT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF 470-490MHZ 5DB datasheet.pdf
CABLE 3 POS MALE-WIRE 5M datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO34 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 26POS datasheet.pdf
220UF 50V 9.5X32 105C AXI datasheet.pdf