Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D10-RA-BK
SMH100-LPSE-D10-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D10-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 20POS 1MM RA T/H
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D10-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D10-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D10-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D10-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D10-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D10-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D10-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D10-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D10-RA-BK
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 60A 8SON datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 16V SCREW datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
CONN 16P M MINI B ROW A R/A CLIP datasheet.pdf
EVAL BOARD ANALOG INPUT SYSTEM datasheet.pdf
LED COB CX1510 5000K WHITE SMD datasheet.pdf
EP 2.5 TPA RETAINER, 14 POS datasheet.pdf