Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D23-RA-BK
SMH100-LPSE-D23-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D23-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 46POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D23-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D23-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D23-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D23-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D23-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D23-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D23-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D23-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D23-RA-BK
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CHOKE ARRAY COM MODE 80 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 32POS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 58POS R/A datasheet.pdf
Connector Header 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 2GHZ SOT-323 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 260W LDMOST datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC ADJ 2.5A 24QFN datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
Crystal 20.4800MHz 20ppm 12pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf