Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D32-RA-BK
SMH100-LPSE-D32-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D32-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 64POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D32-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D32-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D32-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D32-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D32-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D32-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D32-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D32-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D32-RA-BK
IDC CABLE - MKC40A/MC40M/MKC40A datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CONN HOUSING PLUG 12POS NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 270PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2CH 512CPR 4MM datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 42MM datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DIODE 90A SF1 datasheet.pdf
TWZR PAIR KNIFE TINNED 2.03MM datasheet.pdf