Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D33-RA-BK
SMH100-LPSE-D33-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D33-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 66POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D33-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D33-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D33-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D33-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D33-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D33-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D33-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D33-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D33-RA-BK
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HEADER LOW-PRO 34POS 30AU datasheet.pdf
CONN HDR 10POS VERT 2MM TIN T/H datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORXPLUS IP5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf