Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D39-RA-BK
SMH100-LPSE-D39-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D39-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 78POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D39-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D39-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D39-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D39-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D39-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D39-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D39-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D39-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D39-RA-BK
RES SMD 140 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE GLASS 9A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CABLE 2COND 10AWG WHITE 500' datasheet.pdf
SENSOR 24CH 20MM P-P PNP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 125V datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 9.09"LX4.92"W datasheet.pdf