Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D45-ST-BK
SMH100-LPSE-D45-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D45-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 90POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D45-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D45-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D45-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D45-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D45-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions90
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D45-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D45-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D45-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D45-ST-BK
CONN RCPT PIN .025-.037" SOLDER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA LLDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 1W 240 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2312 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf