Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D46-RA-BK
SMH100-LPSE-D46-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D46-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 92POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D46-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D46-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D46-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D46-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D46-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions92
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D46-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D46-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D46-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D46-RA-BK
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RIVET BLIND 0.375" STEEL NATURAL datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 178K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
24-Bit, 96 kHz Stereo A/D Converter  IC datasheet.pdf