Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-D48-RA-BK
SMH100-LPSE-D48-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-D48-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 96POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-D48-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-D48-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-D48-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-D48-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-D48-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions96
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-D48-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-D48-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-D48-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-D48-RA-BK
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
IC COMPAR TNY CMOS RR IN SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT MOUNT FOR 6000 SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 576 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V JB 0603 datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf