Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S06-RA-BK
SMH100-LPSE-S06-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S06-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 6POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S06-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S06-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S06-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S06-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S06-RA-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S06-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S06-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S06-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S06-RA-BK
IC FPGA 185 I/O 240QFP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.3A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS BUCK SSL2101 142UH RAD datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 10pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR PCM5102 datasheet.pdf
LAMP INCAND T-1 3/4 RADIAL 10PK datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MC6 24VDC SS SFTY CONT PWR/RST-2 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 120V 12A datasheet.pdf