Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S12-RA-BK
SMH100-LPSE-S12-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S12-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 12POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S12-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S12-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S12-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S12-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S12-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S12-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S12-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S12-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S12-RA-BK
TIP SOLDER DBL FLAT 1/32"FOR P2C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 50.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 79MA 22 OHM TH datasheet.pdf