Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S12-SD-BK
SMH100-LPSE-S12-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S12-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 12POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S12-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S12-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S12-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S12-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S12-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S12-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S12-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S12-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S12-SD-BK
IC RTC CLK/CALENDAR SER 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL INFRARED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U 2-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf