Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S13-RA-BK
SMH100-LPSE-S13-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S13-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 13POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S13-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S13-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S13-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S13-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S13-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S13-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S13-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S13-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S13-RA-BK
FIBER OPT .75MM POLY GRN 1.52MTR datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
RES SMD 3.57KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PHOTOCPLR RELAY MOSFET-OUT 4-SOP datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO-214A datasheet.pdf
CAP CER 51PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 34.3VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf