Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S13-SC-BK
SMH100-LPSE-S13-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S13-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 13POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S13-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S13-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S13-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S13-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S13-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S13-SC-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S13-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S13-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S13-SC-BK
JUMPER-H1507TR/A3049L/H1507TR 5" datasheet.pdf
SWITCHLOCK DPDT 4A SOLDER LUG BK datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 1A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .045W STER 12TQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 151 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW 3DFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LENS RECT 12POS 71.4X173MM datasheet.pdf
RES SMD 0.51 OHM 1% 1/10W 0201 datasheet.pdf