Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S14-SC-BK
SMH100-LPSE-S14-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S14-SC-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1MM 14POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S14-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S14-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S14-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S14-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S14-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSMH
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S14-SC-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S14-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S14-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S14-SC-BK
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MCU ARM 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
IPD M18 SHLD 3W SPST PLUG datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 200POS .050 SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf