Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S14-SD-BK
SMH100-LPSE-S14-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S14-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 14POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S14-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S14-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S14-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S14-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S14-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S14-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S14-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S14-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S14-SD-BK
THYRISTOR 58V 37A DO-214 SMD datasheet.pdf
LED T-3 1/4 RED 28V WEDGE datasheet.pdf
CONN DUST COVER 19POS MTA-100 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 331NH 310MA 1.4 OHM datasheet.pdf
NI-MHD BATTERY PACK FOR THE 460 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
SP,CON,8,AU,TNR datasheet.pdf
OSC CMEMS 48.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf