Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S19-SC-BK
SMH100-LPSE-S19-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S19-SC-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 19POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S19-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S19-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S19-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S19-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S19-SC-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions19
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S19-SC-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S19-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S19-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S19-SC-BK
CONN SCSI .085" FEMALE PCB 24POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 6V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf