Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S22-RA-BK
SMH100-LPSE-S22-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S22-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 22POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S22-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S22-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S22-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S22-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S22-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S22-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S22-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S22-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S22-RA-BK
CAP CER 1800PF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
SENS 1000PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 2AWG RED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 23.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf