Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S22-ST-BK
SMH100-LPSE-S22-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S22-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 22POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S22-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S22-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S22-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S22-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S22-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S22-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S22-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S22-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S22-ST-BK
DEV 56-PIN 0.65MM QFP M16C/20 FL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TXRX MMF 200MBD CHAN/STORAGE 2X5 datasheet.pdf
CONTROLLER LINK CARD GI OPTICA datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 30V 0.9A datasheet.pdf
RES 13K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf