Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S27-ST-BK
SMH100-LPSE-S27-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S27-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 27POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S27-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S27-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S27-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S27-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S27-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S27-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S27-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S27-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S27-ST-BK
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
IC 6 PWR SUPPLY MONITOR 20TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 6.3A 8-SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-12V 0.25A datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 150W 5V 30A datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 200W datasheet.pdf