Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S30-ST-BK
SMH100-LPSE-S30-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S30-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 30POS 1MM STR T/H AU
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S30-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S30-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S30-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S30-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S30-ST-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules1mm Header Series
Featured Product1.0 mm Headers
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S30-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S30-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S30-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S30-ST-BK
RES SMD 16.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V GREEN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 67MA 1W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS 0.4MM SMD datasheet.pdf