Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S34-RA-BK
SMH100-LPSE-S34-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S34-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 34POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S34-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S34-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S34-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S34-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S34-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S34-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S34-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S34-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S34-RA-BK
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
PLINTH 23.63" FRAME DEPTH GREY datasheet.pdf
FAN HEATER 800W 240V 7.5X4X5.3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 20UF 60V AXIAL datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING BRONZE HD datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN RA datasheet.pdf