Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S34-SC-BK
SMH100-LPSE-S34-SC-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S34-SC-BK
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 1MM 34POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S34-SC-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S34-SC-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S34-SC-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S34-SC-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S34-SC-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesSMH
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S34-SC-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S34-SC-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S34-SC-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S34-SC-BK
FIXED IND 220UH 700MA 440 MOHM datasheet.pdf
KIT STARTER NETWORK FOR 1321X datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Backlight 28-TQFN (5x5) datasheet.pdf
CAP MICA 3PF 0.25PF 500V 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 600MA 750 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 52.3 OHM 1% 30W datasheet.pdf