Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S35-SD-BK
SMH100-LPSE-S35-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S35-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 35POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S35-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S35-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S35-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S35-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S35-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions35
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S35-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S35-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S35-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S35-SD-BK
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20BGA datasheet.pdf
INDUCTOR/XFRMR 22.3UH MULTIWIND datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 290.9 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO-214AB datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CTV 13C 13#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf