Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S37-RA-BK
SMH100-LPSE-S37-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S37-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 37POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S37-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S37-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S37-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S37-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S37-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions37
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S37-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S37-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S37-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S37-RA-BK
IC 2.72V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
QKE III HDR STR GXT WOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf