Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S37-SD-BK
SMH100-LPSE-S37-SD-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S37-SD-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 37POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S37-SD-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S37-SD-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S37-SD-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S37-SD-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S37-SD-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions37
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S37-SD-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S37-SD-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S37-SD-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S37-SD-BK
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
MINI ROD HSG SR 18 AWG datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 20V SOT23 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 600PF 15KV R16 DISK datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 5POS datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 80W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf