Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S43-RA-BK
SMH100-LPSE-S43-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S43-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 43POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S43-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S43-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S43-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S43-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S43-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions43
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S43-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S43-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S43-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S43-RA-BK
IC ADC 10-BIT SER 87KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 1A 800V DFS datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 12A 125VAC 72VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 28A 8VQFN datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 10POS SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf