Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S43-ST-BK
SMH100-LPSE-S43-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S43-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 43POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S43-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S43-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S43-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S43-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S43-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions43
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S43-ST-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S43-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S43-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S43-ST-BK
POLYSWITCH RXE SERIES 0.20A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 11POS datasheet.pdf
THERMAL INTERFACE PAD 50MM datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
IC MCU ARM 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf