Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S47-RA-BK
SMH100-LPSE-S47-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S47-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 47POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S47-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S47-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S47-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S47-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S47-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions47
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S47-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S47-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S47-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S47-RA-BK
RES SMD 13.3OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW ALF2 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB16 PG21 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 72"L X 10"W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
SYNJET ZFLOW 65 PWM 12V datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf