Sullins Connector Solutions SMH100-LPSE-S50-RA-BK
SMH100-LPSE-S50-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPSE-S50-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 50POS
Datasheet Download
SMH100-LPSE-S50-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPSE-S50-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPSE-S50-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPSE-S50-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPSE-S50-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPSE-S50-RA-BK
Related LinksSMH100-LPS, SMH100-LPSE-S50-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPSE-S50-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPSE-S50-RA-BK
FUSE BOARD MNT 600MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 20mA Backlight 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 8K FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK 9POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
MICRO 100 F 2" RBW JACKP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf