Sullins Connector Solutions SMH101-LPPE-D34-SP-BK
SMH101-LPPE-D34-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH101-LPPE-D34-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 68POS
Datasheet Download
SMH101-LPPE-D34-SP-BK.pdf
Availability of SMH101-LPPE-D34-SP-BK
QUANTITY
SMH101-LPPE-D34-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH101-LPPE-D34-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH101-LPPE-D34-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions68
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH101-LPPE-D34-SP-BK
Related LinksSMH101-LPP, SMH101-LPPE-D34-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH101-LPPE-D34-SP-BK Details Description
Related parts for SMH101-LPPE-D34-SP-BK
DIODE PIN SWITCH 50V 1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
SWITCH REED SPST .5A 37-43 A/T datasheet.pdf
CAP CER 300PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 35A LFPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.74 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf