Sullins Connector Solutions SMH101-LPSE-D12-SM-BK
SMH101-LPSE-D12-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH101-LPSE-D12-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 24POS
Datasheet Download
SMH101-LPSE-D12-SM-BK.pdf
Availability of SMH101-LPSE-D12-SM-BK
QUANTITY
SMH101-LPSE-D12-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH101-LPSE-D12-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SMH101-LPSE-D12-SM-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH101-LPSE-D12-SM-BK
Related LinksSMH101-LPS, SMH101-LPSE-D12-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH101-LPSE-D12-SM-BK Details Description
Related parts for SMH101-LPSE-D12-SM-BK
DIODE GEN PURP 400V 2A DO15 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CONVERTER DDR 24QFN datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS DUAL T/H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.27A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.8A 425 MOHM SMD datasheet.pdf