Sullins Connector Solutions SMH151-LPPE-D16-SP-BK
SMH151-LPPE-D16-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH151-LPPE-D16-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 32POS
Datasheet Download
SMH151-LPPE-D16-SP-BK.pdf
Availability of SMH151-LPPE-D16-SP-BK
QUANTITY
SMH151-LPPE-D16-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH151-LPPE-D16-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH151-LPPE-D16-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH151-LPPE-D16-SP-BK
Related LinksSMH151-LPP, SMH151-LPPE-D16-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH151-LPPE-D16-SP-BK Details Description
Related parts for SMH151-LPPE-D16-SP-BK
MODULE PIP .9-5.5V 2.25A SMD datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV 15V TO220 datasheet.pdf
CONN SOCKET #20 CRIMP GOLD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf