Sullins Connector Solutions SMH151-LPPE-D33-SP-BK
SMH151-LPPE-D33-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH151-LPPE-D33-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 66POS
Datasheet Download
SMH151-LPPE-D33-SP-BK.pdf
Availability of SMH151-LPPE-D33-SP-BK
QUANTITY
SMH151-LPPE-D33-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH151-LPPE-D33-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH151-LPPE-D33-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH151-LPPE-D33-SP-BK
Related LinksSMH151-LPP, SMH151-LPPE-D33-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH151-LPPE-D33-SP-BK Details Description
Related parts for SMH151-LPPE-D33-SP-BK
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
LED LT BAR 8.89X3.81MM QUAD YLW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CTRLR DUAL STEP DOWN 32VFQFPN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4A TO-220 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 66POS datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP 0.33 UF 20% 50 V datasheet.pdf