Sullins Connector Solutions SMH151-LPSE-D03-SP-BK
SMH151-LPSE-D03-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH151-LPSE-D03-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 6POS
Datasheet Download
SMH151-LPSE-D03-SP-BK.pdf
Availability of SMH151-LPSE-D03-SP-BK
QUANTITY
SMH151-LPSE-D03-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH151-LPSE-D03-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH151-LPSE-D03-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH151-LPSE-D03-SP-BK
Related LinksSMH151-LPS, SMH151-LPSE-D03-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH151-LPSE-D03-SP-BK Details Description
Related parts for SMH151-LPSE-D03-SP-BK
IC PREC TRPL SPPLY MONITOR 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 5W AXIAL datasheet.pdf
IC 3.3/2.5V DUAL MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 15A DPAK-3 datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
PERMA SEAL SNAP PLUG SA-269 BULK datasheet.pdf
Crystal 37.4000MHz 15ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 1% 7W 4026 datasheet.pdf