Sullins Connector Solutions SMH152-LPPE-D19-SP-BK
SMH152-LPPE-D19-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH152-LPPE-D19-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 38POS
Datasheet Download
SMH152-LPPE-D19-SP-BK.pdf
Availability of SMH152-LPPE-D19-SP-BK
QUANTITY
SMH152-LPPE-D19-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH152-LPPE-D19-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH152-LPPE-D19-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH152-LPPE-D19-SP-BK
Related LinksSMH152-LPP, SMH152-LPPE-D19-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH152-LPPE-D19-SP-BK Details Description
Related parts for SMH152-LPPE-D19-SP-BK
IDC CABLE - MKS20K/MC20F/MPD20K datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
RES METAL .010 OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 28POS datasheet.pdf
BASED LED BA9S GREEN datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
PTC THERMISTOR C 945-A 160-A 51 datasheet.pdf
PROTECTOR TRIPLE BIDIRECTIONAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf