Sullins Connector Solutions SMH152-LPPE-D24-SP-BK
SMH152-LPPE-D24-SP-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH152-LPPE-D24-SP-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 48POS
Datasheet Download
SMH152-LPPE-D24-SP-BK.pdf
Availability of SMH152-LPPE-D24-SP-BK
QUANTITY
SMH152-LPPE-D24-SP-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH152-LPPE-D24-SP-BK
Internal Part NumberEIS-SMH152-LPPE-D24-SP-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH152-LPPE-D24-SP-BK
Related LinksSMH152-LPP, SMH152-LPPE-D24-SP-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH152-LPPE-D24-SP-BK Details Description
Related parts for SMH152-LPPE-D24-SP-BK
RES SMD 15 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 3.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 160PO datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
HDM 9SMPO080F155O T datasheet.pdf
1500 VDC 25 AMP INLINE MIDGET FU datasheet.pdf