Sullins Connector Solutions SMH152-LPSE-D24-SM-BK
SMH152-LPSE-D24-SM-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH152-LPSE-D24-SM-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 48POS
Datasheet Download
SMH152-LPSE-D24-SM-BK.pdf
Availability of SMH152-LPSE-D24-SM-BK
QUANTITY
SMH152-LPSE-D24-SM-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH152-LPSE-D24-SM-BK
Internal Part NumberEIS-SMH152-LPSE-D24-SM-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.075" (1.90mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH152-LPSE-D24-SM-BK
Related LinksSMH152-LPS, SMH152-LPSE-D24-SM-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH152-LPSE-D24-SM-BK Details Description
Related parts for SMH152-LPSE-D24-SM-BK
14-PIN TEST CLIP GOLD DIP .30" datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 11POS PCB TIN datasheet.pdf
CARD EDGE 24POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CD-ROM STAMPPLOT PRO (20+ USERS) datasheet.pdf
IC FRAM 4KBIT 14MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 40V AXIAL datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 52 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf