PUI Audio, Inc. SMI-1324-TW-12V-R-T/R
SMI-1324-TW-12V-R-T/R picture photo
Mfg. Part Number
SMI-1324-TW-12V-R-T/R
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER MAGNETIC 12VDC 12.5MM SMD
Datasheet Download
SMI-1324-TW-12V-R-T/R.pdf
Availability of SMI-1324-TW-12V-R-T/R
QUANTITY
SMI-1324-TW-12V-R-T/R Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI-1324-TW-12V-R-T/R
Internal Part NumberEIS-SMI-1324-TW-12V-R-T/R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelSMI-1324-TW-12V-R-T/R.igs
Standard Package350
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesSMI
PackagingTape & Reel (TR)
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyMagnetic
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range8 ~ 15V
Frequency2.4kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level85dB @ 12V, 10cm
Current - Supply30mA
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder Pads
Size / Dimension13.1mm L x 12.5mm W x 6.7mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI-1324-TW-12V-R-T/R
Related LinksSMI-1324-T, SMI-1324-TW-12V-R-T/R Datasheet, PUI Audio, Inc. Distributor
SMI-1324-TW-12V-R-T/R Details Description
Related parts for SMI-1324-TW-12V-R-T/R
CONN SPLICE BUTT 6 AWG SOLIS datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SMALL LIMIT SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 26 INCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf