CUI Inc. SMI24-24-V-P6R
SMI24-24-V-P6R picture photo
Mfg. Part Number
SMI24-24-V-P6R
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
Datasheet Download
SMI24-24-V-P6R.pdf
Availability of SMI24-24-V-P6R
QUANTITY
SMI24-24-V-P6R Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI24-24-V-P6R
Internal Part NumberEIS-SMI24-24-V-P6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
FormWall Mount
Input TypeMulti-Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)1A
Power (Watts)24W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max24W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI24-24-V-P6R
Related LinksSMI24-2, SMI24-24-V-P6R Datasheet, CUI Inc. Distributor
SMI24-24-V-P6R Details Description
Related parts for SMI24-24-V-P6R
DIODE SCHOTTKY 30V 5A DO201AD datasheet.pdf
IC 16BIT BUFF/LINE DRIVER 52QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND/AND 8INPUT 14-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SPI/SRL SOT23-8 datasheet.pdf
SWITCH REED 24VDC 1W AXL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 710MM datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN PLUG datasheet.pdf
25UF 25V 8.179X18.364 105C AXI datasheet.pdf