CUI Inc. SMI24-5-V-P5
SMI24-5-V-P5 picture photo
Mfg. Part Number
SMI24-5-V-P5
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 24W
Datasheet Download
SMI24-5-V-P5.pdf
Availability of SMI24-5-V-P5
QUANTITY
SMI24-5-V-P5 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI24-5-V-P5
Internal Part NumberEIS-SMI24-5-V-P5
Input TypeMulti-Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)4A
Power (Watts)24W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
ApprovalsCE, cULus, GS, PSE
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length39.4" (1.00m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI24-5-V-P5
Related LinksSMI24-, SMI24-5-V-P5 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SMI24-5-V-P5 Details Description
Related parts for SMI24-5-V-P5
IC AMP MULTIPLEX 900MHZ 16-QSOP datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES 511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
LOCK NUT 1.181" NYLON PG16 datasheet.pdf
M801 35C 35#20HD SKT RECP OM datasheet.pdf
1000UF 50V 18X20MM 105C 7000H datasheet.pdf