CUI Inc. SMI24-5-V-P6R
SMI24-5-V-P6R picture photo
Mfg. Part Number
SMI24-5-V-P6R
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
Datasheet Download
SMI24-5-V-P6R.pdf
Availability of SMI24-5-V-P6R
QUANTITY
SMI24-5-V-P6R Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI24-5-V-P6R
Internal Part NumberEIS-SMI24-5-V-P6R
Input TypeMulti-Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)4A
Power (Watts)24W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max20W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length39.4" (1.00m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI24-5-V-P6R
Related LinksSMI24-, SMI24-5-V-P6R Datasheet, CUI Inc. Distributor
SMI24-5-V-P6R Details Description
Related parts for SMI24-5-V-P6R
CAP CER 470PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 5% 400W datasheet.pdf
CONN RING TONG UN-INSUL #10 10PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C MODULE datasheet.pdf
45+45 DIL SMT SKT W POSTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 28 AWG 1000 FT YL datasheet.pdf