CUI Inc. SMI36-9-K-P6
SMI36-9-K-P6 picture photo
Mfg. Part Number
SMI36-9-K-P6
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 9V 30.06W
Datasheet Download
SMI36-9-K-P6.pdf
Availability of SMI36-9-K-P6
QUANTITY
SMI36-9-K-P6 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI36-9-K-P6
Internal Part NumberEIS-SMI36-9-K-P6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSMI36 Series Cert of Compliance
Standard Package60
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesSMI36
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output9V
Current - Output (Max)3.34A
Power (Watts)36W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.09" L x 2.60" W x 2.32" H (78.5mm x 66.0mm x 59.0mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max30W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI36-9-K-P6
Related LinksSMI36-, SMI36-9-K-P6 Datasheet, CUI Inc. Distributor
SMI36-9-K-P6 Details Description
Related parts for SMI36-9-K-P6
DSUB CABL-AFP09G/ AE10M / AFP09G datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 100PSI datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 72MM datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CAP POLY 390UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.16UF RADIAL datasheet.pdf