CUI Inc. SMI36-9-K-P6R
SMI36-9-K-P6R picture photo
Mfg. Part Number
SMI36-9-K-P6R
Brief Description
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 9V 30.06W
Datasheet Download
SMI36-9-K-P6R.pdf
Availability of SMI36-9-K-P6R
QUANTITY
SMI36-9-K-P6R Order Process
Ship out your order
Specifications of SMI36-9-K-P6R
Internal Part NumberEIS-SMI36-9-K-P6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationSMI36 Series Cert of Compliance
Standard Package60
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Desktop, Wall Adapters
SeriesSMI36
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output9V
Current - Output (Max)3.34A
Power (Watts)36W
No Load Power Consumption100mW (Max)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension3.09" L x 2.60" W x 2.32" H (78.5mm x 66.0mm x 59.0mm)
ApprovalsCE, cULus, NEMKOgs, PSE
Power (Watts) - Max30W
Input ConnectorMulti-Blade
Cord Length59" (1.50m)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMI36-9-K-P6R
Related LinksSMI36-, SMI36-9-K-P6R Datasheet, CUI Inc. Distributor
SMI36-9-K-P6R Details Description
Related parts for SMI36-9-K-P6R
RES 1.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PROCESSOR MODULE 512KB FLASH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PIN WIRE 22-16AWG PIDG RED datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS VERT PCB 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf