Taiyo Yuden SMJ325B7473KNHT
SMJ325B7473KNHT picture photo
Mfg. Part Number
SMJ325B7473KNHT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
Datasheet Download
SMJ325B7473KNHT.pdf
Availability of SMJ325B7473KNHT
QUANTITY
SMJ325B7473KNHT Order Process
Ship out your order
Specifications of SMJ325B7473KNHT
Internal Part NumberEIS-SMJ325B7473KNHT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.083" (2.10mm)