Seoul Semiconductor Inc. SMJD-2V12W2P3-EA
SMJD-2V12W2P3-EA picture photo
Mfg. Part Number
SMJD-2V12W2P3-EA
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED MODULE 13W 4000K CCT
Datasheet Download
SMJD-2V12W2P3-EA.pdf
Availability of SMJD-2V12W2P3-EA
QUANTITY
SMJD-2V12W2P3-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMJD-2V12W2P3-EA
Internal Part NumberEIS-SMJD-2V12W2P3-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package600
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesAcrich2
PackagingTray
TypeLED Engine
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Wavelength-
ConfigurationRound
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test-
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension78.00mm Diameter
Height4.72mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMJD-2V12W2P3-EA
Related LinksSMJD-2V1, SMJD-2V12W2P3-EA Datasheet, Seoul Semiconductor Inc. Distributor
SMJD-2V12W2P3-EA Details Description
Related parts for SMJD-2V12W2P3-EA
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM GREEN datasheet.pdf
IC MULTIMON 3.3/2.5V 16-SOIC datasheet.pdf
IC 16BIT LATCHED TXRX 56-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 740MA 180 MOHM datasheet.pdf