Seoul Semiconductor Inc. SMJD-HE2V10W3-EA
SMJD-HE2V10W3-EA picture photo
Mfg. Part Number
SMJD-HE2V10W3-EA
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED MODULE 10W 4000K CCT
Datasheet Download
SMJD-HE2V10W3-EA.pdf
Availability of SMJD-HE2V10W3-EA
QUANTITY
SMJD-HE2V10W3-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of SMJD-HE2V10W3-EA
Internal Part NumberEIS-SMJD-HE2V10W3-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package160
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesAcrich2
PackagingTray
TypeLED Engine
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Wavelength-
ConfigurationRound
Flux @ Current/Temperature - Test1300 lm (1250 lm ~ 1350 lm)
Current - Test-
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)-
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max-
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension100.00mm Diameter
Height4.72mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMJD-HE2V10W3-EA
Related LinksSMJD-HE2, SMJD-HE2V10W3-EA Datasheet, Seoul Semiconductor Inc. Distributor
SMJD-HE2V10W3-EA Details Description
Related parts for SMJD-HE2V10W3-EA
IC MCU 32BIT ROMLESS 208QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 100V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 76.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC DESERIALIZER GMSL 3.12GBPS datasheet.pdf
MICRO 21 F 96" RBW FLOAT datasheet.pdf